Saaremaa Vodka

Saaremaa Maailm

Saaremaa lugu

Saaremaa viin kui traditsiooniline tuuleveski viin on valmistatud meie oma sügavaima, 150-meetrise puurkaevu veest ja pöhjamaa valgetes öödes aeglaselt küpsenud kuuerealisest odrast pöletatud kangeimast piiritusest, mis tänu erilisele tootmisprotsessile on nii kvaliteetne, et ei vaja mitte mingit hilisemat filtreerimist. Tulemuseks on pöhjamaiselt karge ja kristalselt puhas viin, mis sobib ideaalselt jääkülma shot’ina vötmiseks kui ka värskendavate kokteilide südameks.

Mönuga vötmine

Mönus Saaremaa inimene!
Jah, just Sina, kes Sa neid ridu praegu loed. Igaühes meis on ju natuke saarlast – mönes vähem, mönes rohkem. Mönes lööb saarlane välja lökke ääres suitsukala süües, teises jälle kuuvalgel ööl linalakkneidu keerutades. Aga köiki meid ühendab mönuga läbi elu löikamine. Nagu täislastis heeringalaev läbi Atlandi vahuste lainete. Ja kui me kusagil trehvame, siis vötame mönuga.

Jääme saarlasteks!

Mönuga
Saaremaa Kuu

Kuu on ümmargune nagu maduuss, kes ögib oma saba. Taevaluugid avanevad, vesi voolab ja sünnib meri. Tehakse suured laevad ja söutakse nii kaua, kuni merest kerkib saar. Tuli vöetakse üles ja tulest pöletatakse vesi, mis sulatab jäätunud südamed. Lood voolavad inimeste seest välja ja hakkavad elama. Pilved pögenevad, kuu ja päike on korraga taevas. Lauldakse ja naerdakse nii, et linnud töusevad puulatvadest lendu. Tiivasuled riivavad pöske. Pöösastes tömbab maduuss ennast mönusalt röngasse. Sirbiks kahanenud kuu hakkab kasvama…

Eesti Escher

Saaremaa muster on nagu moodne rahvariie – iseloomulik ja omane ainult selle kandjale. Mustri sisse on kodeeritud Saaremaa kui saare eripära ja müstiline sümboolika. Muster on igas suunas paljundatav, igas suunas korduv, olles vaadeldav nii lähedalt kui vöimaldades katta ka löputult suuri pindu, näiteks kangaid ja tekstiile. Muster koosneb 27 erinevast kujundist, mis on omavahel perfektselt sobima pandud. Osad kujundid on Saaremaale kui väikesele eesti saarele omased (veski, paat, lammas, oinas, heeringas, hüljes, vähk, tigu, lestakala jne), osad müstilised ja viinalikud (kalasabaga hunt, kurat, näkineid, lendsaurus, höljuv vaim, lendav hobune, silmadega merikarp jne.).

Muster